Prodej, hotelu a vinařství, 2111 m² - Miroslav, okr. Znojmo, Ev.č.: IL03/10/20

P1016119

Popis

Nabízíme k prodeji starobylou třípodlažní budovu hotelu, která byla v roce 2012 kompletně zrekonstruována na moderní vinařství s prezentačním vinným sklepem, stylovou restaurací, konferenčním prostorem pro 90 osob, vinotékou a hotelovými dvou až čtyřlůžkovými pokoji. Obrovské trámové stropy, pečlivě zrekonstruované a obnovené, jsou dominantou velkého sálu s krbem, který dotváří příjemnou atmosféru v zimních měsících. Stoleté trámové dřevo se objevuje i v pokojích pro hosty.
Budova se nachází v obci Miroslav, která je vinařskou obcí v okrese Znojmo v Jihomoravském kraji, patřící do Znojemské vinařské podoblasti. V obci žije 2 900 obyvatel, leží v polovině cesty mezi Znojmem a Brnem a dojezdová vzdálenost z Brna činí 25 minut.

Součástí vinařství jsou prostory stylové vinárny a školícího centra s možností ubytování, vše přímo v historické budově. Ve venkovních prostorách se nachází letní posezení pro turisty a cykloturisty.
V budově jsou kompletně nové rozvody vody, kanalizace, elektřiny. Vytápění je plynovými kotli a krbem v prvním nadzemním podlaží.

Celková zastavěná plocha činí 2 111 m2, z toho 858 m2 v podzemním podlaží a 837 m2, resp. 416 m2 v nadzemních podlažích.

Hotel nabízí komfortní ubytování v 11 reprezentativních dvoulůžkových pokojích, které jsou vybudovány ve stylu celého vinařství a vybaveny dvěma lůžky s možností využití přistýlky. Celková kapacita hotelu je 35 hostů.
Kapacita restaurace je 40 míst. Letní zahrádka umístěná v klidném, od silnice vzdáleném dvoře a nabízí rovněž 40 míst. Velký sál s krbem nabízí výjimečné prostředí s dřevěnou podlahou a trámovým stropem. Celková kapacita sálu činí 90 míst.

Prostory vinařství umožňují pořádání školení, firemních akcí a seminářů, stejně jako soukromých oslav, např. svateb. K dispozici jsou služby cateringu. Součástí objektu je plně vybavená funkční kuchyně. Kapacitně je nastavena pro provoz restauračního zařízení.

Kapacita sklepa činí 84 600 litrů. Veškeré nádrže jsou napojené na systém řízeného kvašení (chlazení, topení).
Degustační sklep nabízí stylové prostředí s původním ohromným kládovým lisem. Prostor umožňuje pořádat ochutnávky a k dispozici je možnost prohlídky výrobních prostor vinařství.

Prodává se budova s veškerým vybavením. Restaurace, ubytování i vinařský provoz jsou plně funkční a není potřeba dalších významných investic pro běžný provoz.

Cena nemovitosti činí 20 000 000,-Kč bez DPH + provize RK

Ivo Lorenc

Kontaktujte makléře

Ivo Lorenc+420 604 284 295
[email protected]
20 000 000 Kčbez DPH, + provize RK
KategorieUbytování
LokalitaMalinovského, Miroslav
OkresZnojmo
Plocha užitná2.111 m²
Stav objektuPo rekonstrukci
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuCentrum obce
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
ZařízenýAno
Výtahne
KomunikaceAsfaltová
TelekomunikaceInternet
DopravaVlak, Silnice, Autobus
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V, 400V
PlynPlynovod
OdpadVeřejná kanalizace
TopeníLokální plynové