Prodej, Vinařství , 360 m² - Chvalovice, okr Znojmo

Chvalovice | 360 m²

ID IL06/03/21
Kontakt
35 000 000 Kč
+ provize RK

Nabízíme k prodeji třípodlažní budovu Vinařství WALDBERG, která se nachází přímo ve sklepní uličce v obci Chvalovice, která je vinařskou obcí v okrese Znojmo v Jihomoravském kraji, patřící do Znojemské vinařské oblasti.

Budova, která byla v letech 2019 zrekonstruována a nabízí moderní vinařství s reprezentačním vinným sklepem, vinotékou a školící místností, vše přímo budově. Ve venkovních prostorách se nachází letní posezení pro turisty a cykloturisty.

Součástí budovy je i pískovcový kopaný sklep, který byl vybudován v roce 1770 řádem premonstrátů jako součást Louckého kláštera ve Znojmě. Původně sloužil jako desátkový sklep, do kterého mnichové ukládali podíly získané jako daň od místních sedláků. Svou délkou přes 250 metrů patří k největším na Znojemsku a je na seznamu kulturních památek. V hloubce 16 metrů pod povrchem a při stálé teplotě 12 °C zde mají vína optimální podmínky ke svému nazrávání a vytváření si typického odrůdového charakteru. Jeho celková kapacita je přes 250 tisíc litrů a vína tu leží nejen v nerezových tancích, ale i v dřevěných sudech, anebo v lahvích v archivním křídle podzemních chodeb. Zajímavostí sklepa je původní, v současnosti již historický, skleněný vínovod, kterým se dodnes dopravuje víno.
Prostory vinařství umožňují pořádání školení, firemních akcí a seminářů, stejně jako soukromých oslav.
Prodává se budova s veškerým vybavením pro vinařský provoz, který je plně funkční a není potřeba dalších významných investic.

Cena nemovitosti činí 35 000 000 CZK bez DPH + provize RK

KategorieVýroba
LokalitaChvalovice
OkresZnojmo
Plocha užitná360 m²
Stav objektuPo rekonstrukci
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuOkraj obce
ZástavbaRekreační
En. náročnost b.G (PENB nedodán)

Lokalita

Chvalovice
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře